Yatırımlarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yönetmek için tıklayınız

200.000 Yatırımcı AÖS Kullanıyor: Sen de AÖS'lü olmak ister misin?

Türkiye'nin kitle fonlama platformu Fonlabüyüsün! Üye olmak için tıklayınız!

Borsanın tarihine yolculuk etmeye var mısın? www.ilkborsa.com

Halk Yatırım YouTube kanalımıza üye olmak için tıklayınız!

O günün doğru kararı
bugünün Halk Yatırım'ı.

 • 1997

  Halk Yatırım Kuruldu.
  Halk Yatırım, sermaye piyasalarında aracılık faaliyetlerinde bulunmak üzere 02.09.1997'de kurulmuştur.
 • 2007
  Halkbank İlk Halka Arz
  1.8 Milyar USD
  Halk Yatırım'ın konsorsiyum eş lideri olarak yer aldığı ilk işlem olan bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük 4. halka arz işlemi olmuştur.
 • 2011

  Halkbank'ın İlk TL Borçlanma Aracı İhracı
  Halk Yatırım'ın gerçekleştirdiği ilk borçlanma aracı halka arz işlemi olan bu ihraç, aynı zamanda Halkbank'ın da ilk yurt içi borçlanma aracı ihracıdır.
  Halk Portföy Ortaklığı
  Halk Yatırım'ın gerçekleştirdiği ilk borçlanma aracı halka arz işlemi olan bu ihraç, aynı zamanda Halkbank'ın da ilk yurt içi borçlanma aracı ihracıdır.
 • 2012

  Halkbank İkinci Halka Arz 2.5 Milyar USD
  Halk Yatırım'ın konsorsiyum eş lideri olarak yer aldığı bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük halka arz işlemi olmuştur.
  İlk Birleşme ve Satın Alma (M&A) Danışmanlık İşlemi
  Hayvan sağlığı ilaçları konusunda faaliyet gösteren Bavet'e, Kuveyt merkezli NBK Capital fonu ortak olmuştur.
 • 2013

  Halk GYO Halka Arzı
  Halk Yatırım'ın konsorsiyum lideri olarak yer aldığı Halk GYO halka arzı, Halk Yatırım'ın bakiyeyi yüklenim yöntemiyle gerçekleştirdiği ilk işlem olmuştur.
  İlk Görünüm Raporu ve Yatırımcı Konferansı
  Halk Yatırım küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirme ve öngörülerini paylaştığı Görünüm Raporu’nu, Halkbank ve Halk Yatırım kurumsal müşterilerinin katılımıyla düzenlediği ilk “Yatırımcı Konferansı” nda sunmuştur.
  Emlak Konut İkinci Halka Arzı 1.6 Milyar USD
  Halk Yatırım'ın konsorsiyum lideri olarak yer aldığı bu halka arz, Türkiye Sermaye Piyasaları tarihinin en büyük sermaye artırımı işlemi olurken, en büyük 5. halka arz işlemi olmuştur.
  Dünyanın Bilinen İlk Borsası Aizanoi Sponsorluğu
  Halk Yatırım, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü 01.10.2013 tarih, 190572 sayılı yazısı ve Kültürel Alandaki Destek Faaliyetlerinin Teşvik Edilmesi Hakkındaki Genelgesi uyarınca Aizanoi Antik Kenti Kazı Çalışmaları sponsorlarından biri olmuştur.
 • 2014

  İlk SUKUK İhracı Aracılığı
  Kuveyt Türk Katılım Bankası için yapılan ilk sukuk ihracıdır.
  Halk Yatırım Kurumsal Kimlik Çalışması
  Halk Yatırım 2013 yılında oluşturduğu Kurumsal İletişim fonksiyonu ile kurumu oluşturan birim ve ögeler arasında eşgüdümü, bilgi akışını, motivasyonu, bütünleşmeyi, karar almayı ve denetimi sağlamak, diğer yandan da dış hedef kitleyle etkileşimi sağlayarak, kurumun itibarını yönetmek adına belli kurallar içinde gerçekleşen iletişim süreçlerini oluşturmak üzere ilk Kurum Kimliği çalışmasını yapmıştır.
 • 2015

  SUKUK İhraçlarında Pazar Payı Liderliği
  İlk olarak 2014 yılında SUKUK (Kira Sertifikası) ihracına aracılık ederek bu segmentte faaliyetlerine başlayan Halk Yatırım, 2015 yılında % 68 pazar payı ile liderlik konumuna yükselmiştir.
  Diyarbakır Şehit Haşim Türkoğlu İlkokulu
  Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumluluk politikası kapsamında ülkemiz çocuklarının daha iyi şartlarda eğitim almaları, eğitimin çocuklar nezdinde daha cazip kılınması ve 10. Kalkınma Planı çerçevesinde 25 Öncelikli Dönüşüm Programı kapsamındaki “Finansal Okuryazarlık Eylem Planı”nın desteklenmesi amacıyla, Diyarbakır Çınar ilçesi Yıllarca Köyünde bulunan Yıllarca Şehit Haşim Türkoğlu İlkokulu’na maddi ve ayni yardımda bulunmuştur.
  "Best Brokerage House for Islamic Bonds" Ödülü
  Halk Yatırım, SUKUK (Kira Sertifikası) ihraçları alanında, dünyanın önde gelen iş ve finans piyasaları değerlendirme platformlarından olan Global Banking&Finance Review tarafından “Best Brokerage House for Islamic Bonds Turkey 2015” (2015 yılı SUKUK İhraçlarında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu) ödülüne layık görülmüştür.
  Halk Yatırım Hatıra Ormanı
  Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumluluklarını çeşitli alanlara yayarak, hem faaliyetleri ile örtüşen hem de çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan projeler yürütmektedir. Bu kapsamda, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile sağlanan iş birliği ile 2.000 adet fidan dikimiyle Halk Yatırım Hatıra Ormanı kurulmuştur.
 • 2016

  JCR AA (Trk)
  JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA (Trk) olarak belirlemiştir.
  "Best CSR Company Turkey" Ödülü
  Halk Yatırım, sosyal sorumluluk projeleriyle tarihe, eğitime ve çevreye gösterdiği duyarlılık sonucunda dünyanın önde gelen iş ve finans piyasaları değerlendirme platformlarından olan Global Banking & Finance Review tarafından “Best CSR Company Turkey 2016” (2016 Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında Türkiye’nin En İyi Aracı Kurumu) ödülüne layık görülmüştür.
  İlk Halk Yatırım Bonosu İhracı
  Halk Yatırım'ın ilk borçlanma aracı ihracı gerçekleştirilmiştir.
  TSPB - Aizanoi En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü
  Halk Yatırım, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından ilk defa düzenlenen TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni'nde, Aizanoi Antik Kenti’ne verdiği destekle ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ödülüne layık görülmüştür.
 • 2017

  Dünyada ve Türkiye'de Bir İlk!
  Halk Yatırım, yapılandırma ve satış danışmanı olduğu T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı işlemle, hem Türkiye'nin tarımsal emtiaya dayalı ilk sukuk ihracını gerçekleştirmiş hem de Hazine dışında bir kamu kuruluşu tarafından yapılan ilk ihraca aracılık etmiştir.
  JCR Rating AA+ (Trk)
  JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA (Trk)'dan AA+ (Trk)’ya yükseltmiştir.
  Dünyada ve Türkiye'de Yine Bir İlk!
  Halk Gayrimenkul, Halk Yatırım aracılığıyla Türkiye'nin ilk GYO sukuk ihracını 18 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirmiştir.
  IFN "Deal Of The Year 2017" Ödülü
  Dünyanın ve Türkiye’nin tarımsal emtiaya dayalı ilk sukuk ihracı işlemi, İslami finans çevrelerinin en saygın yayın organlarından birisi olan REDmoney Group’un aylık yayın organı “Islamic Finance News (IFN)” tarafından “2017 yılı Türkiye’de Yılın İslami Finansman İşlemi” ödülüne layık görülmüştür.
  Dünyanın Bilinen İlk Borsası Aizanoi Ana Sponsorluğu
  Halk Yatırım, kurumsal sosyal sorumlulukları kapsamında faaliyet alanı ile örtüşen ve hayata değer katan projeleri desteklemektedir. Bu kapsamda, günümüzden 1700 yıl önce, bugün Kütahya ili Çavdarhisar ilçesi sınırlarında yer alan, dünyanın bilinen ilk borsasına ev sahipliği yaptığı kabul edilen antik AIZANOI kenti kazılarına 2013 yılında destek vermeye başlamıştır. 2017 yılı itibarıyla da bu desteği ‘’Ana Sponsor’’ olarak devam ettirmektedir.
  Halkbank Katkı Sermaye Niteliğindeki Tahvil İhracı
  Halk Yatırım, toplamda 3 milyar TL için yetkilendirildiği; Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin, yurt içinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki 10 yıl vadeli 1 milyar TL nominal değerli ilk borçlanma aracı ihracını, 20 Ekim 2017 tarihinde nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle tamamlamıştır.
  Bonds&Loans "Local Bond Deal Of The Year" Ödülü
  Halk Yatırım’ın yapılandırma danışmanı ve satış aracısı olduğu Halkbank’ın Katkı Sermaye Niteliğindeki Tahvil İhracı işlemi, Türkiye bankacılık, finans ve sermaye piyasaları sektörlerinin en saygın ödüllerinden biri olan “Bonds & Loans 2018’’ ödüllerinde “Yılın Yerel Tahvil İşlemi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştür.
 • 2018

  JCR Rating AAA (Trk)
  JCR-Eurasia Rating derecelendirme kuruluşu, yaptığı değerlendirme sonucunda Halk Yatırım’ın Uzun Vadeli Ulusal Notunu AA+ (Trk)’dan AAA (Trk)’ya yükseltmiştir.
  VDMK İhracı
  Türkiye'nin ilk Varlığa Dayalı Menkul Kıymet İhracı gerçekleşti.
  Faaliyet Raporu Ödülü
  Halk Yatırım Faaliyet Raporu, ARC Awards kapsamında;
  Fotoğraf kategorisinde GOLD,
  İnfografik kategorisinde BRONZE,
  İç tasarım ve Design/Cover fotoğrafı kategorilerinde ONUR ödülleri olmak üzere toplam 4 ödül kazandı.
  2018 Yılı İçerisindeki 100. Borçlanma Aracı İhracı Gerçekleşti
  Türkiye’nin ilk GYO ve tarımsal emtiaya dayalı Kira Sertifikası (Sukuk) ihraçlarına aracılık eden Halk Yatırım, 13 Aralık 2018 tarihinde aracılık ettiği Türkiye Halk Bankası A.Ş. Finansman Bonosu İhracı ile bu yılki 100. ihraç işlemini başarıyla tamamladı.
 • 2019

  Halk Yatırım, en çok ihraç yapan aracı kurum oldu.
  Halk Yatırım, “4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri”nde “Özel Sektör Borçlanma Aracı İhraç ve Satış Lideri - 2018" ödülüne layık görüldü.
  Bonds and Loans 2019 Türkiye Ödülleri’nden Halk Yatırım’a 4 ödül.
  Halk Yatırım, ‘Local Bond/Sukuk Deal of the Year’, “Islamic Finance Deal of the Year” ve “Real Estate Finance Deal of the Year” kategorilerinde birincilik ödülü, Structured Bond Deal of the Year” kategorisinde ise ikincilik ödülüne layık görülmüştür.
  2019 Faaliyet Raporu Ödülü
  Halk Yatırım Faaliyet Raporu, ARC Awards kapsamında 2018 yılında kazandığı dört ödülün ardından 2019 yılında; İç Dizayn ve Finansal Veriler kategorilerinde GOLD Kapak Fotoğrafı/Dizayn kategorisinde SILVER olmak üzere toplam 3 ödül kazandı.
 • 2020

  Dünyanın En Başarılı Sukuk İhracı Ödülü
  Halk Yatırım, Islamic Finance News tarafından düzenlenen IFN Ödülleri’nde Sukuk kategorisinde dünya birincisi oldu ve yeni bir başarıya imza attı. Faizsiz sermaye piyasası ürünlerinde 2019 yılında gerçekleştirdiği 250 milyon TL nominal değerindeki Sukuk ihracı en başarılı ihraç seçildi.
  Bonds and Loans 2020 Türkiye Ödülleri’nden Halk Yatırım’a 5 ödül birden.
  Halk Yatırım, “Islamic Finance Deal of the Year” kategorisinde birincilik ödülü,
  “Real Estate Finance Deal of the Year” kategorisinde farklı işlemlerle birincilik, ikincilik ve finalist ödülleri ile “Corporate Bond Deal of the Year” kategorisinde finalist ödülüne layık görülmüştür.
 • 2021

  LAPC (Amerikan İletişim Profesyonelleri) 2020 Vizyon Ödüller'nde 3 Ödülün Sahibi Olduk.
  "Akıllı Öneriler Hayatı Değiştirir" adlı 2020 yılı faaliyet raporumuzla uluslararası arenada Altın Ödül kazanırken, en gelişmiş faaliyet raporları sıralamasında Bronz Ödülü ve Teknik Başarı Ödülü'nün sahibi olduk.
  Horizon Interactive Awards
  halkinzaferi.com ve Sevgi En Büyük Yatırım film projemizle Golden Award, AÖS ile Silver Award'ın sahibi olduk.
  Best Videography Design of 2021 Ödülü
  Dünyaca ünlü tasarım oluşumu Degins Rush'ın Best Videography Design of 2021 ödülüne Orman haftasında hazırladığımız "Yatırım Tavsiyesidir" filmiyle layık görüldük.
 • 2022

  İlkborsa.com Altın Örümcek Mikrosite Kategorisinde Zirvede!
  Borsanın dününden yatırımın geleceğine uzanan bir dijital deneyim sunarken bilinçli yatırımcıların sayısını da arttıran ilkborsa.com Türkiye'nin en saygın yarışmalarından Altın Örümcek'te "En İyi Mikrosite" ödülünü kazanarak zirveye çıktı. Ziyaretçilerin dünyanın bilinen ilk borsası Aizanoi'de başlayan yolculuğu, Macellum, Avrupa Borsası, New York Menkul Kıymetler Borsası gibi borsa tarihindeki kilometre taşlarına da uğradı. Böylelikle borsa tarihi ekseninde cereyan eden bu interaktif yolculuk, kullanıcıların finansal dağarcıklarını da zenginleştirdi.
  Saygın Global Ödüllerden Stevie Awards Aklın Yolunu Seçti!
  Akıl odaklı önerileriyle yatırımcıların her işlem gününe bir adım önde başlamasını sağlayan Akıllı Öneri Sistemi (AÖS) Stevie Awards "International Business Awards" ödülünü kazandı. Her seviyeden yatırımcının kişisel finansal asistanı AÖS, günlük ve haftalık raporlar, derinlemesine analizler, akıllı öneriler, güncel haberler. hesaplama araçları ve eklenen yeni modülleriyle yatırımcıların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
  The Globee Awards, AÖS'ü Ödüle Layık Gördü!
  Akıllı Öneri Sistemi "AÖS" iş dünyasının en prestijli ödül programlarından biri olan The Globee Awards "Fintech" alanında "Yılın En İyi Şirketi" ödülünü Halk Yatırım'a kazandırdı. Halk Yatırım 2023'te de fark yaratan projeleri hayata geçirip yatırımcıların hayatını kolaylaştıracak ve alacağı ödüllerle yeni başarıların altına imza atmayı sürdürecek.
 • 2023

  IFN Awards 2022’de “Yılın En Yaratıcı İşlemi” ödülüne layık görüldük!
  Kayseri Şeker sukuk ihracımız, Islamic Finance News’in düzenlediği IFN Awards 2022’de, “Yılın En Yaratıcı İşlemi” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.
;