Yatırımlarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yönetmek için tıklayınız

200.000 Yatırımcı AÖS Kullanıyor: Sen de AÖS'lü olmak ister misin?

Türkiye'nin kitle fonlama platformu Fonlabüyüsün! Üye olmak için tıklayınız!

Borsanın tarihine yolculuk etmeye var mısın? www.ilkborsa.com

Halk Yatırım YouTube kanalımıza üye olmak için tıklayınız!

HİZMETLER VE ÜRÜNLER

Araştırma

Günümüz yatırım piyasalarında, yatırımcıların risk iştahına göre çeşitlenen alternatif yatırım araçlarının varlığı, karar alma sürecinde araştırma ve piyasa bilgilerini yorumlama ve doğru değerlendirme yetkinliğinin önemini artırmıştır. Araştırma Birimi ile Halk Yatırım müşterilerine içeriği güçlü araştırma ürün ve hizmetleri sunulmaktadır.

Halk Yatırım, günün gelişmelerini objektif bir yaklaşımla değerlendirerek müşterilere uzun vadeli perspektifte yatırımlarını yönlendirme olanağı vermektedir. Analizlerde farklı piyasaların birbirleri arasındaki etkileşim ve bağlantılar değerlendirilmekte, gerekli karşılaştırmalar yalın ve kolay anlaşılır bir şekilde sunulmaktadır.

Araştırma raporları piyasanın nabzını tutuyor.

Global makro ekonomik gelişmeleri ve Türkiye’ye etkilerinin yanı sıra ulusal ekonomideki gelişmeleri geniş bir bakış açısıyla değerlendiren Halk Yatırım güncel, doğru ve güvenilir bilgi akışını düzenli bülten ve raporlarıyla paylaşıma sunmaktadır. Halk Yatırım araştırma faaliyetleri ve bunların sonuçlarının analitik yaklaşımla paylaşılması konusundaki hedeflerini rapor ve bültenlerine de yansıtma çabasındadır.

Araştırma Birimi, dinamik yapısıyla,
özgün, güncel ve kapsamlı raporlar sunmaktadır.

Halk Yatırım, tecrübeli kadrosuyla bireysel ve kurumsal müşterilere sermaye piyasası araçları için araştırma hizmeti vermektedir. Halk Yatırım Analistleri makro ekonomik tahminleri, sektör ve şirket bilgileriyle harmanlayarak takip listesinde bulunan şirketler için kapsamlı şirket raporları hazırlamaktadır. Söz konusu raporlarda analistlerin finansal tablolara ilişkin beklentileri ve alım-satım tavsiyelerine yer verilmektedir.

Şirketlere ve ekonomi birimlerine etkin erişim

Halk Yatırım Araştırma Birimi, Banka ve kurum içi birim, şube ve müşterilerine, doğru ve zamanında piyasa bilgisi aktarma, küresel ve iç makroekonomik dinamiklere ait trendleri takip ve analiz etme, ekonomi ve finansal piyasaların görünümüne ilişkin projeksiyonlar üretme ile analiz ve tahminler içeren bilgi desteğini sağlamaktadır.

Araştırma Birimi güçlenen teknolojik altyapının da desteğiyle, kaynakların daha verimli ve rekabetçi ürün ve hizmetlerde kullanılmaya devam etmesini hedeflemektedir. Araştırma kapsamının genişletilmesi süreci de bu ana hedef çerçevesinde gelişmeye devam edecektir.


Halk Yatırım araştırma yayınları kapsamında
birçok farklı ürün sunmaktadır:
Günlük Bültenler
Sektör ve Şirket Analizleri
Görünüm Raporu
Bilanço Değerlendirmeleri
Sektör Analizleri
Şirket Analizleri
Analizim ile piyasayı yakından takip edin.

;