Yatırımlarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yönetmek için tıklayınız

200.000 Yatırımcı AÖS Kullanıyor: Sen de AÖS'lü olmak ister misin?

Türkiye'nin kitle fonlama platformu Fonlabüyüsün! Üye olmak için tıklayınız!

Borsanın tarihine yolculuk etmeye var mısın? www.ilkborsa.com

Halk Yatırım YouTube kanalımıza üye olmak için tıklayınız!

Bilgilendirme

 

Değerli Yatırımcımız,

 

Halk Yatırım nezdindeki pay piyasası ve VIOP işlemleri borsa payı ve takas komisyonu masraflarında ve akdetmiş olduğunuz Sermaye Piyasası Araçları Alım Satımına İlişkin Aracılık Çerçeve Sözleşmesinin Ödenecek Ücret ve Komisyonun Tespit ve Ödeme Esasları başlıklı 11’inci maddesinin 3’üncü paragrafı ile Türev Araçların Alım Satımına Aracılık Sözleşmesi’nin Ödenecek Komisyon ve Masraflar başlıklı 11’inci maddesinin 2’nci paragrafında değişiklik ve güncellemeler yapılacaktır.

 

18.12.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

 

Şirketimiz nezdinde yapmış olduğunuz pay piyasası alım/satım işlemlerinizde Borsa’ya ve Takasbank’a ödenen Pay Piyasası Borsa Payı ve Pay Piyasası Takas Komisyonu tahsil edilecektir.

 

Pay Piyasası Borsa Payı; gerçekleştirilen işlem hacmi veya nominal üzerinden alınmaktadır. Borsa tarafından yapılacak olan değişiklikler otomatik olarak yansıtılacaktır.Borsa İstanbul ücretlendirme tablosu https://www.borsaistanbul.com/files/borsa-istanbul-ucretlendirme- tablosu.pdf adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

 

Pay    Piyasası    Takas   Komisyonu;    BİST      bünyesindeki   pay    piyasasında gerçekleştirilen işlem hacmi üzerinden alınmaktadır. Takasbank tarafından yapılacak olan değişiklikler otomatik olarak yansıtılacaktır. Takasbank ücret ve komisyon tarifesi        Borsa İstanbul ücretlendirme   tablosu https://www.takasbank.com.tr/documents/mevzuat/pay_piyasasi_ucret_tari fesi_20032023.pdf adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Şirketimiz nezdinde yapmış olduğunuz VİOP işlemlerinizde Borsa’ya ödenen Borsa Payları ve Takasbank’a ödenen Borsa İstanbul VİOP Takas Komisyonu da tahsil edilecektir.

 

VİOP Borsa Payları; gerçekleştirilen işlem hacmi veya nominal üzerinden alınmaktadır. Borsa tarafından yapılacak olan değişiklikler otomatik olarak yansıtılacaktır. Borsa         İstanbul                                        ücretlendirme tablosu https://www.borsaistanbul.com/files/borsa-istanbul-ucretlendirme- tablosu.pdf adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

 

Borsa İstanbul VİOP Takas Komisyonu; BİST yesindeki VİOPta gerçekleşen sözleşmeler için işlem hacmi üzerinden, opsiyon sözleşmeleri için prim büyüklüğü üzerinden                alınmaktadır.                    Takasbank        tarafından                       yapılacak       olan   değişiklikler otomatik                    olarak    yansıtılacaktır.     Takasbank    ücret     ve    komisyon    tarifesi https://www.takasbank.com.tr/documents/mevzuat/viop-ucret- tarifesi_10012023.pdf adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.


18.12.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

 

Sermaye Piyasası Araçları Alım Satımına İlişkin Aracılık Çerçeve Sözleşmesi Madde 11 - Ödenecek Ücret ve Komisyonun Tespit ve Ödeme Esasları (§3) “İşbu Sözleşme tahtındaki ve işlemlerde https://halkyatirim.com.tr/duyurular adresinden erişilebilecek güncel ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’ndeki oran ve tutarlar uygulanacaktır. ARACI KURUM, ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’nde ilan edilen maktu ve oransal komisyonları MÜŞTERİ veya işlem bazında beş katına kadar artırarak uygulamak hakkına sahiptir. Komisyon ve masrafların tahsili ile ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’nde hüküm olmayan hallerde diğer Sözleşme hükümleri uygulanacaktır.” şeklinde,

 

Türev Araçların Alım Satımına Aracılık Sözleşmesi Madde 11 - Ödenecek Komisyon ve Masraflar (§2)

“İşbu Sözleşme tahtındaki iş ve işlemlerde https://halkyatirim.com.tr/ adresinden erişilebilecek güncel ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’ndeki oran ve tutarlar uygulanacaktır. ARACI KURUM, ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’nde ilan edilen maktu ve oransal komisyonları MÜŞTERİ veya işlem bazında beş katına kadar artırarak uygulamak hakkına sahiptir. Komisyon ve masrafların tahsili ile ‘Komisyon ve Masraf Tarifesi’’nde hüküm olmayan hallerde diğer Sözleşme hükümleri uygulanacaktır.” şeklinde değiştirilecektir.

 

Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla,

;