background
Bizi Tanıyın

Yönetim Organizasyon

 1. Bizi Tanıyın
 2. Yönetim Organizasyon

Yönetim Kurulu

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sırasıyla Arz, Ekinciler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de Broker, Menkul Kıymetler ve Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazinesinde Yatırım Fonlarından sorumlu Yönetmen olarak göreve başladı. Tahvil ve Bono Bölüm Müdürlüğünün ardından Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 18.10.2017 tarihinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sayın Sürer 30.10.2018 tarihinde görevinden ayrılarak Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetimi Daire Başkanlığı ve Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği görevine atanmıştır. 2012 yılından bu yana Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetimi Kurulu Üyesi olup, 30.10.2018 tarihinden itibaren ise Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Meslek hayatına T.Halk Bankası İstanbul Şubesinde memur olarak başladı. Sırayla İstanbul Menkul Kıymetler Şubesinde Şube Müdürü, T.Halk Bankası Hazine Operasyonları Daire Başkanlığı’nda Bölüm Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren T.Halk Bankası Hazine Operasyonları Daire Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Sayın Alev aynı zamanda şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunmaktadır.
1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Karabulut, 1995 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2018 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. Sayın Karabulut,Ocak 2018 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurt içi Satış, Yatırım Danışmalığı ve Bireysel Portföy Yönetimi, Yurt Dışı Piyasalar ve Kurumsal İletişim ve Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı iken, 2018 Ekim ayında Genel Müdür Yardımcılığı görevi yanısıra Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ne Genel Müdür Vekili olarak atanmıştır. Sayın KARABULUT, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’nde lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halkbank Bahçelievler/Ankara Şubesi’nde başlayan meslek hayatına, İç Anadolu Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürlüğü’nde Uzman olarak devam etti. Ağustos 2003’ten itibaren Ankara Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürü, Haziran 2005’ten itibaren Genel Müdürlük Proje Değerlendirme ve Mali Tahlil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Aralık 2006’dan itibaren Ticari Krediler Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Şubat 2010’dan itibaren de Başkent Ticari Şube/Ankara’da Ticari Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Temmuz 2011’den itibaren Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Nisan 2014-Nisan 2015 arasında Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Mayıs 2015-Aralık 2016 arasında Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kredi Komitesi’nde T.C. Hazine Müsteşarlığı temsilcisi olarak kredi komitesi üyeliği görevi yapmıştır. Aralık 2016 ayından itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
1966 yılında İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Kabataş Erkek Lisesinden mezun olmuştur. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümün’de okuduktan sonra, Newport Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. Meslek hayatına 1991 yılında Türkiye Turizm ve Yatırım Bankasında Uzman olarak başlayan TUNA, sırasıyla Esbank, Demirbank, Alternatifbank, Denizbank’da Bireysel Bankacılık bölümünde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. En son görev yaptığı Aktifbank’da Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2015 Aralık ayında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Kartlı Ödeme Sistemleri Daire Başkanı olarak atandı. Halen Kartlı Ödeme Sistemleri Daire Başkanı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda Bankalar Arası Kart Merkezinde Pazar Geliştirme Üyeliği bulunmaktadır. Sayın TUNA, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.
1973 yılında Gölcük’te doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1998’de Pamukbank’ta uzman yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 2005 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Güneşli Kurumsal Şubesinde Pazarlama, Silopi/Şırnak şubesinde Pazarlama, 2010-2011 tarihleri arası Gayrettepe Kurumsal Şubesinde Pazarlama ve Kredi bölümlerinde çalıştıktan sonra 2012 yılında Kurumsal Pazarlama Daire Başkanlığında Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2017 yılı Kasım ayından itibaren ise Nakit Yönetimi Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir. Sayın USTA, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
1983 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. İstanbul ve Bursa Vergi Dairesi Başkanlıklarında çalıştıktan sonra Gelir İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında görev aldı. Maliye Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde Uzman olarak çalışma hayatına devam etti. 11.2015-07.2018 tarihleri arasında Başbakan Yardımcılığında Basın Müşaviri olarak çalıştı.07/2018 tarihinden itibaren Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Sayın Çelebi aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Üst Yönetim

 • BÜLENT SEZGİN
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezgin, 1997 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2011 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 yılında Kurumsal Finansmanı Müdürü göreviyle başladığı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’deki çalışma hayatını, 2012 Aralık ayı itibarıyla Kurumsal Finansman ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir.

 • EVREN KARABULUT
  YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL MÜDÜR VEKİLİ

  1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Karabulut, 1995 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2018 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. Sayın Karabulut,Ocak 2018 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurt içi Satış, Yatırım Danışmalığı ve Bireysel Portföy Yönetimi, Yurt Dışı Piyasalar ve Kurumsal İletişim ve Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı iken, 2018 Ekim ayında Genel Müdür Yardımcılığı görevi yanısıra Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ne Genel Müdür Vekili olarak atanmıştır. Sayın KARABULUT, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Organizasyon Şeması İçin Tıklayın