background
About Us

Management&Organization

 1. Bizi Tanıyın
 2. Yönetim Organizasyon

Üst Yönetim

 • SERDAR SÜRER
 • BÜLENT SEZGİN
 • EVREN KARABULUT
 • MURAT ZAMAN
 • GENEL MÜDÜR

  1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sonra 2002 yılına kadar Arz Menkul Değerler, Ekinciler Menkul Değerler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de görev yaptı. 2002 yılında yeniden yapılanma döneminde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başladı. 2012 yılına kadar Tahvil ve Bono Bölümünde Bölüm Müdürlüğü görevinde bulundu, 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı göreviyle birlikte Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sayın Sürer halen Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte bu görevini sürdürmektedir.

 • GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezgin, 1997 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2011 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 yılında Kurumsal Finansmanı Müdürü göreviyle başladığı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’deki çalışma hayatını, 2012 Aralık ayı itibarıyla Kurumsal Finansman ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir.

 • GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Karabulut, 1995 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2018 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. Sayın Karabulut, Ocak 2018 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurt içi Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Bireysel Portföy Yönetimi, Yurt Dışı Piyasalar ve Kurumsal İletişim ve Araştırmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

 • GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsalar anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Halen aynı bölümde doktora yapmaktadır. Meslek hayatına 1998 yılında EVG Menkul Değerler A.Ş.’de başladı. 2002-2010 yılları arasında Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’de Portföy Yönetimi Bölümünde Hisse Senetleri Bölüm Yöneticisi olarak çalışan Murat ZAMAN, 2011 – 2012 yılları arasında EVG Menkul Değerler A.Ş.’de bu kez Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Şubat 2012 tarihinden Şubat 2019 tarihine kadar Halk Portföy Yönetimi A.Ş.’de Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2019 yılından itibaren, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulunda Sermaye Piyasaları dersleri vermektedir. Sayın Zaman, Nisan 2019 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de İnsan Kaynakları, İdari İşler ve Hukuk, Mali İşler, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Organizasyon Şeması İçin Tıklayın

Senior Management

 • BÜLENT SEZGİN
  DEPUTY GENERAL MANAGER

  Mr. Sezgin graduated from the Department of Political Science and Public Administration from Middle East Technical University in 1997. He began his career in Capital Markets and after working in various levels in this sector, he joined Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. as Corporate Finance Manager in 2011. From Dec 2012, he has continued to serve as Deputy General Manager responsible for Corporate Finance and Treasury.

 • EVREN KARABULUT
  DEPUTY GENERAL MANAGER

  Having graduated from the Statistical Department of the Middle East Technical University in 1995, Mr. Karabulut began his career in Capital Markets sector and has served in various positions in this sector since. From January 2018, Mr. Karabulut has been serving as Deputy General Manager in Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. responsible for Domestic Sales, Investment Consultancy and Private Portfolio Management, Research, International Capital Markets and Corporate Communication.

CLICK FOR ORGANIZATION CHART