background
Bizi Tanıyın

Yönetim Organizasyon

 1. Bizi Tanıyın
 2. Yönetim Organizasyon

Yönetim Kurulu

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılından bu yana Türkiye Halk Bankası AŞ’de Para ve Sermaye Piyasaları Yönetmeni, Bölüm Müdürü ve Hazine Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yapan Sürer, 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’ye Genel Müdür olarak atandı. 08.07.2019 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1995 yılından 2004 yılına kadar Pamukbank T.A.Ş. Menkul Kıymetler Merkezi’nde yönetmen olarak görev yapan Ali Şöner 2004 yılında Pamukbank Halkbank birleşmesi ile Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı Döviz masasında göreve başlamıştır. 2012-2017 yılları arasında Döviz-Para Birimi’nde Bölüm Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2017 Ekim ayında Aktif Pasif Yönetimi ve Ekonomik Araştırmalar Daire Başkanı olarak atanmıştır. Şubat 2019 tarihinde Hazine Yönetimi Daire Başkanlığı’na atanan Ali Şöner; evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir. Şöner, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir..

1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezgin, 1997 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2011 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 yılında Kurumsal Finansmanı Müdürü göreviyle başladığı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’deki çalışma hayatını, 2012 Aralık ayı itibarıyla Kurumsal Finansman ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir. 01.07.2019 tarihi itibarıyla Şirket Genel Müdürlüğünü vekaleten yürütmekte olan Sayın Bülent SEZGİN, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1967 yılında Kırıkkale’de doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’nde lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halkbank Bahçelievler/Ankara Şubesi’nde başlayan meslek hayatına, İç Anadolu Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürlüğü’nde Uzman olarak devam etmiştir. Ağustos 2003’ten itibaren Ankara Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürü, Haziran 2005’ten itibaren Genel Müdürlük Proje Değerlendirme ve Mali Tahlil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Aralık 2006’dan itibaren Ticari Krediler Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Şubat 2010’dan itibaren de Başkent Ticari Şube/Ankara’da Ticari Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Temmuz 2011’den itibaren Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Nisan 2014-Nisan 2015 arasında Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Mayıs 2015-Aralık 2016 arasında Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kredi Komitesi’nde T.C. Hazine Müsteşarlığı temsilcisi olarak Kredi Komitesi Üyeliği görevi yapmıştır. Aralık 2016 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi almıştır. 2009 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başlamıştır. İstanbul ve Bursa Vergi Dairesi Başkanlıkları’nda çalıştıktan sonra Gelir İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’nda görev almıştır. Maliye Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde Uzman olarak çalışma hayatına devam etmiştir.Kasım 2015 ve Temmuz 2018 tarihleri arasında Başbakan Yardımcılığı’nda Basın Müşaviri olarak çalışmış, Temmuz 2018 tarihinden tarihinden itibaren Ticaret Bakanlığı’nda Basın Danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Çelebi aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

1973 yılında Gölcük’te doğmuştur. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 1998’de Pamukbank’ta uzman yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 2005 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Güneşli Kurumsal Şubesinde Pazarlama, Silopi/Şırnak şubesinde Pazarlama, 2010-2011 tarihleri arası Gayrettepe Kurumsal Şubesinde Pazarlama ve Kredi Bölümlerinde devam etmiş, 2012 yılında Kurumsal Pazarlama Daire Başkanlığı’nda Bölüm Müdürlüğü ve 2017 yılı Kasım ayında Nakit Yönetimi Daire Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2019 yılı Haziran ayından itibaren Kurumsal Ve Ticari Pazarlama-2 Daire Başkanlığı görevine devam etmektedir. Usta, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. 

1983 Yılında Bursa’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Bankacılık Yüksek Lisansını 2011 yılında tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2006 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş yardımcısı olarak başladıktan sonra sırasıyla müfettiş ve kıdemli müfettiş olarak görev yapmasının ardından 2012 yılında Ticari Pazarlama Daire Başkanlığı bünyesine Bölüm Müdürü olarak katılmıştır. 2016-2020 yılları arasında Çekmeköy, Maslak ve İkitelli Ticari Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş. 2017-2018 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş. yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2020 Ocak Ayı’nda beri Bireysel Krediler Daire Başkanlığı görevine devam etmektedir. Eyin, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir..

Üst Yönetim

 • BÜLENT SEZGİN
  YÖNETİM KURULU ÜYESİ-GENEL MÜDÜR VEKİLİ

  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezgin, 1997 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2011 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 yılında Kurumsal Finansmanı Müdürü göreviyle başladığı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’deki çalışma hayatını, 2012 Aralık ayı itibarıyla Kurumsal Finansman ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir. 01.07.2019 tarihi itibarıyla Şirket Genel Müdürlüğünü vekaleten yürütmekte olan Sayın Bülent SEZGİN, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • EVREN KARABULUT
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Karabulut, 1995 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2018 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. Sayın Karabulut, Ocak 2018 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Satış ve Yatırım Danışmanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Organizasyon Şeması İçin Tıklayın