background
Hizmetler & Ürünler

Araştırma

  1. Hizmetler & Ürünler
  2. Araştırma
pic

Günümüz yatırım piyasalarında,

yatırımcıların risk iştahına göre çeşitlenen alternatif yatırım araçlarının varlığı, karar alma sürecinde araştırma ve piyasa bilgilerini yorumlama ve doğru değerlendirme yetkinliğinin önemini artırmıştır. Araştırma Birimi ile Halk Yatırım müşterilerine içeriği güçlü araştırma ürün ve hizmetleri sunulmaktadır.

Halk Yatırım, günün gelişmelerini objektif bir yaklaşımla değerlendirerek müşterilere uzun vadeli perspektifte yatırımlarını yönlendirme olanağı vermektedir. Analizlerde farklı piyasaların birbirleri arasındaki etkileşim ve bağlantılar değerlendirilmekte, gerekli karşılaştırmalar yalın ve kolay anlaşılır bir şekilde sunulmaktadır.

 

Araştırma raporları piyasanın nabzını tutuyor.

Global makro ekonomik gelişmeleri ve Türkiye’ye etkilerinin yanı sıra ulusal ekonomideki gelişmeleri geniş bir bakış açısıyla değerlendiren Halk Yatırım güncel, doğru ve güvenilir bilgi akışını düzenli bülten ve raporlarıyla paylaşıma sunmaktadır. Halk Yatırım araştırma faaliyetleri ve bunların sonuçlarının analitik yaklaşımla paylaşılması konusundaki hedeflerini rapor ve bültenlerine de yansıtma çabasındadır.

 

Araştırma Birimi, dinamik yapısıyla, özgün,
güncel ve kapsamlı raporlar sunmaktadır.

Halk Yatırım, tecrübeli kadrosuyla bireysel ve kurumsal müşterilere sermaye piyasası araçları için araştırma hizmeti vermektedir. Halk Yatırım Analistleri makro ekonomik tahminleri, sektör ve şirket bilgileriyle harmanlayarak takip listesinde bulunan şirketler için kapsamlı şirket raporları hazırlamaktadır. Söz konusu raporlarda analistlerin finansal tablolara ilişkin beklentileri ve alım-satım tavsiyelerine yer verilmektedir.

 

Şirketlere ve ekonomi birimlerine etkin erişim

Araştırma Birimi, araştırma kapsamındaki şirketlerin üst düzey yöneticileri ile Merkez Bankası ve Hazine gibi ekonominin nabzını yakından tutan kurumlara etkin bir şekilde erişim sağlayabilmektedir.